Skip to main content

O firmie

Firma DE JONG LIFTEN jest producentem wind przemysłowych wysokiej jakości o szerokich możliwościach zastosowania w budownictwie, przemyśle czy magazynowaniu. W Republice Czeskiej została założona w roku 2003 jako spółka-córka holenderskiej firmy De Jong´s Liften B.V.

Historia

Historia produkcji wind DE JONG sięga roku 1919, kiedy to w Leiden powstała firma De Jong´s liften B.V. Niedługo później przeprowadziła się do Hazerswoude, gdzie projektowano i produkowano maszyny i urządzenia budowlane, przede wszystkim betoniarki i ruchome mieszarki. W tym samym czasie położono podstawy pod produkcję różnorodnych podnośników, nawijarek i urządzeń do transportu pionowego. W roku 1956 otwarta została druga hala produkcyjna w Vianen, gdzie nastawiono się przede wszystkim na produkcję wind budowlanych.

V roku 2000 firma przeprowadziła się do nowego zakładu produkcyjnego w Leerdam, gdzie odbywała się wyłącznie produkcja wind. W roku 2003, aby zwiększyć moce produkcyjne, została założona w Republice Czeskiej spółka-córka DE JONG LIFTEN CO, s.r.o. Na początku produkowała tylko części do wyrobu wind. W roku 2008 w Leerdam ukończono nowe centrum montażowe i rozwojowe, a w Republice Czeskiej rozpoczęto produkcję i montaż kompletnych wind na rynek środkowoeuropejski. W roku 2018 produkcja została przeniesiona do nowej hali w Borovníku.

Certyfikat ČSN EN ISO 9001:2016